ηλεκτρονικό περιοδικό του Γυμνασίου Μελιγαλά

Σταθμός S180301 - Μελιγαλάς

Ο   Κ Α Ι Ρ  Ο Σ
Μ Ε Σ Σ Η Ν Ι Α
επιμέλεια- κατασκευή σελίδας :Τσιλιβαράκης Γιάννης (μαθηματικός)

Καλύτερη θέαση με Internet Explorer 7+, Firefox 3+
Ανάλυση οθόνης 1024Χ768

(Αρ. Φύλλου 2)

στείλτο το σε εναν φίλο

1ο Βραβείο στο Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας

Μέσα στα πλαίσια των σχολικών δραστηριοτήτων, μια ομάδα παιδιών της Γ΄ Γυμνασίου Μελιγαλά προσπάθησε να εκφραστεί καλλιτεχνικά, δημιουργώντας ένα τραγούδι  που θα συμμετείχε στον διαγωνισμό της Γαλλοφωνίας.  Οι κριτικές που δέχτηκε το τραγούδι τόσο από το σχολικό χώρο όσο και από την προβολή σε εξωσχολικές δραστηριότητες, ήταν εξίσου καλές. Η δουλειά των παιδιών βρήκε ανταπόκριση και εκτιμήθηκε από όλους τους συμμαθητές και καθηγητές τους. Εδώ βέβαια δεν πρέπει να παραλείψουμε την πολύτιμη βοήθεια και προσπάθεια των καθηγητών μας έτσι ώστε να βγει ένα τέτοιο αποτέλεσμα. Η δημιουργία του τραγουδιού είχε απήχηση και στον ευρύτερο σχολικό χώρο, έτσι ώστε να δημιουργηθούν και άλλες τέτοιες εργασίες, είτε για άλλους διαγωνισμούς είτε για σχολικές παραστάσεις.     Τελικά η προσπάθεια των μαθητών στέφθηκε με επιτυχία, και η ομάδα πήρε το πρώτο βραβείο στην κατηγορία «Αστική κουλτούρα». Γι’ αυτό λοιπόν αξίζουν συγχαρητηρίων οι συμμαθητές μας Γιανοπούλου Φανή, Θεοδοσοπούλου Μαρία, Λυμπερόπουλος Ηλίας, Πανουσόπουλος Παναγιώτης, Προυντζόπουλος Ορφέας, Σακελλαρίδης Τάσος και  Σγούρος Μαρίνος, που μετά από τόσο κόπο και προσπάθειες κατάφεραν να βγάλουν εις πέρας μια τέτοια πρόκληση πετυχαίνοντας ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα.
Σταθάκη Μ.   Χότζα Α.   Χαντζάρα Ε.
(Αρ. Φύλλου 2)
ΤΕΥΧΗ

1ο

2ο